LEGEND WIETNAM - OLD and NEW 12 DNI - VIETNAM, MEKONGU, PHU QUOC

posted Sep 10, 2011, 2:17 AM by Mickey Dong Hoang Thinh   [ updated May 14, 2015, 9:54 PM by Vietnam Travel Tour ]

Kraj, gdzie kobiety dalej noszą stożkowe kapelusze zachwyca wspaniałymi krajobrazami, zabytkami, które przetrwały mimo burzliwych dziejów kraju i bogatą kulturą. Na trasie rejs po Zatoce Ha Long, gdzie z turkusowej wody wyłaniają się fantastyczne wapienne wyspy, pływające targowiska i pola ryżowe w delcie Mekongu, pagody Hue i rejs po Perfumowej Rzece. W programie także tętniące życiem miasta: Hanoi - gdzie zachwyci przedstawienie wietnamskiego teatru lalek na wodzie, Danang z unikalnym muzeum sztuki wietnamskiej i słynną Chińską Plażą, Ho Chi Min - dawna stolica Wietnamu. Rajska wyspa Phu Quoc z cudownymi, piaszczystymi plażami i dziewiczą przyrodą to wymarzone miejsce na pełen relaks.


liczba miejsc w promocji jest ograniczona

Program wycieczki:

DZIEŃ 1: ARRIVE HANOI (D)
Przylot do HANOI, stolicy Wietnamu. Transfer do hotelu. Spacer: stare miasto, które od rana do późnych godzin wieczornych tętni życiem. Skupiają się tu liczne knajpki, herbaciarnie i sklepy. Wizyta w dzielnicy francuskiej, gdzie dominują imponujące wille z pięknymi ogrodami, stylowe butiki i restauracje oferujące oryginalne dania kuchni wietnamskiej z francuskimi akcentami. 
Wieczorem pokaz teatru lalek na wodzie. Ta forma teatralna ma ponadtysiącletnią tradycję. Scenę dla wyrzeźbionych z drewna lalek stanowi lustro wody. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2: HANOI - HALONG (B/L/D)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie: Pagoda na Jednej Kolumnie - całość oryginalnej konstrukcji podtrzymuje jeden betonowy słup na wzór kwiatu lotosu wspierającego się na swej łodydze; muzeum Ho Chi Minha, twórcy współczesnego Wietnamu; Świątynia Literatury. Spacer nad jeziorem Hoan Kiem. Zielone tereny wokół jeziora są oazą dla chcących odpocząć od zgiełku miasta. Obiad. Przejazd do DONG TRIEU, regionalnego ośrodka garncarstwa i obserwacja wyrobu oryginalnych naczyń. Przejazd w okolice Zatoki Ha Long ze wspaniałą scenerią krasowych wysepek o oryginalnych kształtach wyrastających z wody, wpisanej na Listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: HALONG - HANOI (B/L/D)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Rejs łodzią po ZATOCE HA LONG. Wspaniała okazja, by podziwiać fascynujący krajobraz: fantazyjne wysepki, okoliczne wioski i przystanie rybackie. Na statku obiad złożony z ryb i owoców morza. Wizyta w grotach na wyspach jeziora: Dau Go (Grota Drewniana Głowa), Thien Cung (Grota Niebiańskiego Pałacu). Zacumowanie w porcie. Przejazd do Hanoi. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: HANOI - HUE(B/L/D)
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do HUE, dawnej stolicy Wietnamu. Transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie Cesarskiego Miasta wzorowanego na Zakazanym Mieście w Pekinie: wspaniałe pałace, cytadela oraz liczne pagody i pawilony. Kompleks został wpisany na Listę UNESCO. Zwiedzanie grobowców cesarzy dynastii Nguyen: Khai Dinh i Tu Duc, w którym nakręcono kilka scen do filmu "Indochiny". Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5: HUE - HOIAN (B/L/D)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Rejs statkiem po Perfumowej Rzece. Zwiedzanie Pagody Niebiańskiej Pani (Thien Mu) usytuowanej na brzegu rzeki. Jest to najstarsza pagoda w mieście. Przejazd do DANANG, miasta malowniczo położonego nad piękną zatoką. Zwiedzanie: muzeum Czamów ze wspaniałą kolekcją ceramiki i wyrobów z brązu; muzeum Pozostałości Wojennych, poświęcone walce narodu z Amerykanami. Czas wolny na CHIŃSKIEJ PLAŻY, która w latach 60. i 70. była popularnym miejscem spotkań amerykańskich żołnierzy. Przejazd w MARMUROWE GÓRY, słynące z pięknych grot i pagód. Przejazd do HOI AN, starego portowego miasteczka wpisanego na Listę UNESCO, które zachwyca piękną architekturą. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: HOIAN - SAJGON (B/L/D)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie miasta: dom Zgromadzenia Kupców Kantońskich; świątynia Fujian, najokazalsza w mieście, poświęcona bogini Thien Hau; dom Tan Ky od pokoleń należący do kupieckiej rodziny; kryty japoński most, który w przeszłości oddzielał dzielnicę chińską od japońskiej. Po południu transfer na lotnisko. Przelot do HO CHI MINH (dawniej Sajgon), nazwanego od imienia twórcy współczesnego państwa. Spacer po mieście: katedra Notre Dame - wspaniały przykład francuskiej architektury sakralnej; zaprojektowany w pracowni Eiffela budynek poczty głównej; czas wolny na lokalnym targu Ben Thanh. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: SAJGON CITY TOUR (B/L/D)
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie tuneli CU CHI - labiryntu tuneli i podziemnych przejść, które powstały w czasie wojny wietnamskiej i pierwotnie miały długość 200 km. Ręcznie wykopane tunele były bazą żołnierzy Wietkongu. Powrót do Ho Chi Minh. Zwiedzanie: Pałac Ponownego Zjednoczenia, muzeum Pozostałości Wojennych, poświęcone walce przeciwko Amerykanom. Wieczorem rejs statkiem po rzece Sajgon z ciekawym programem artystycznym i kolacją. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8: SAJGON - DELTY MEKONGU (B/L/D)
Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą wśród pól ryżowych w okolice DELTY MEKONGU. Rozlewiska rzeki tworzą gęstą sieć dróg wodnych i kanałów, które nawadniają okoliczne pola. Zwiedzanie pływającego targowiska w CAI BE. Okoliczni mieszkańcy przypływają tu na wypełnionych po brzegi barkach, aby sprzedać swoje plony. Wizyta w wioskach, gdzie większość terenów zajmują sady i plantacje owoców i możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców. Obiad złożony ze świeżych ryb i owoców morza, w ogrodzie przy ludowej muzyce. Przejazd do Ho Chi Minh. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: SAJGON - PHU QUOC (B/L/D)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przelot na PHU QUOC, wyspę słynącą z najpiękniejszych piaszczystych plaż w Wietnamie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.


DZIEŃ 10.-11. PHU QUOC (B)
Śniadanie. Wypoczynek na wyspie Phu Quoc.

DZIEŃ 12: PHU QUOC - SAJGON - HANOI - WARSAW
Śniadanie. W godzinach porannych transfer na lotnisko. Przelot do Hanoi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja. W późnych godzinach wieczornych transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Trip map: ( click on photo to see larger photo)

Video:

Travel ke VietnamComments