COLORFUL WIETNAM 8 DNI, VIETNAM & SAPA

posted Sep 10, 2011, 8:02 PM by Mickey Dong Hoang Thinh   [ updated May 14, 2015, 9:54 PM by Vietnam Travel Tour ]

Piękna wyprawa do kraju wspaniałych krajobrazów i bogatej kultury, która przetrwała mimo burzliwych dziejów, fascynującego przywiązaniem do tradycji. W programie rejs po Zatoce Ha Long, gdzie wapienne wyspy wynurzają się z turkusowej wody, wizyta w górskich wioskach zamieszkiwanych przez plemiona Czarnych Hmongów i Czerwonych Dao - okazja do podglądania ich codziennego życia, niezwykłe widoki na tarasy ryżowe na zboczach gór. Na trasie Hanoi - "Paryż Wschodu" i oryginalny pokaz teatru lalek na wodzie, Danang z unikalnym muzeum sztuki czamskiej i słynną Chińską Plażą. 


liczba miejsc w promocji jest ograniczona
Hanoi, Wietnam
DZIEŃ 1: ARRIVE HANOI (D)
Przylot do HANOI, stolicy Wietnamu. Transfer do hotelu. Wycieczka rowerowa: stare miasto, które od rana do późnych godzin wieczornych tętni życiem. Skupiają się tu liczne knajpki, herbaciarnie i sklepy. Wizyta w dzielnicy francuskiej, gdzie dominują imponujące wille z pięknymi ogrodami, stylowe butiki i restauracje oferujące oryginalne dania kuchni wietnamskiej z francuskimi akcentami. Wieczorem pokaz teatru lalek na wodzie o ponad tysiącletniej tradycji. Scenę dla wyrzeźbionych z drewna lalek stanowi lustro wody. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2: HANOI - ZOTOCE HA LONG  (B/L/D)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie: Pagoda na Jednej Kolumnie - całość oryginalnej konstrukcji podtrzymuje jeden betonowy słup na wzór kwiatu lotosu wspierającego się na swej łodydze; muzeum Ho Chi Minha, twórcy współczesnego Wietnamu; Świątynia Literatury. Spacer nad jeziorem Hoan Kiem. Zielone tereny wokół jeziora są oazą dla chcących odpocząć od zgiełku miasta. Przejazd do DONG TRIEU, regionalnego ośrodka garncarstwa i obserwacja wyrobu oryginalnych naczyń. Przejazd w okolice Zatoki Ha Long ze wspaniałą scenerią krasowych wysepek o oryginalnych kształtach wyrastających z wody, wpisanych na Listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: HALONG - HANOI - LAO CAI (B/L/D) OVERNIGHT ON TRAIN
Śniadanie. Rejs łodzią po ZATOCE HA LONG. Wspaniała okazja, by podziwiać fascynujący krajobraz: fantazyjne wysepki, okoliczne wioski i przystanie rybackie. Na statku obiad złożony z ryb i owoców morza. Wizyta w grotach na wyspach jeziora: Dau Go (Grota Drewniana Głowa), Thien Cung (Grota Niebiańskiego Pałacu). Powrót do hotelu, kolacja. Wykwaterowanie. Transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd pociągiem.

DZIEŃ 4: SAPA  (B/L/D)
sapa, wietnam
W godzinach porannych przyjazd do Lao Cai. Śniadanie. Przejazd do SA PA, barwnego miasta zamieszkiwanego przez mniejszości narodowe. Podziwianie wspaniałego widoku na położone na zboczach gór tarasy ryżowe i najwyższy szczyt Indochin - Fan Si Pan (3143 m n.p.m.). Zakwaterowanie w hotelu. Wizyta w wioskach: TA PHIN - zamieszkiwanej przez Czerwonych Dao i CAT CAT - zamieszkiwanej przez Czarnych Hmongów. Możliwość przyjrzenia się z bliska
codziennemu życiu mieszkańców, którzy noszą oryginalne barwne stroje ludowe. Większość z nich trudni się uprawą ryżu, zboża i kardamonu. Okazja do zakupu ręcznie wykonanych oryginalnych pamiątek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: SAPA - HANOI  (B/L/D) OVERNIGHT ON TRAIN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad Srebrny Wodospad - jeden z najwyższych wodospadów Azji Południowo-Wschodniej. Przystanek na zrobienie zdjęć nad przełęczą O Quy Ho. Podziwianie wspaniałego widoku na skalisty szczyt nazywany Paszczą Smoka majestatycznie wznoszący się nad Sa Pa. Przejazd do LAO CAI, wioski malowniczo położonej nad Rzeką Czerwoną. Piesza wędrówka po okolicy. Kolacja.Przejazd na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Hanoi.

DZIEŃ 6: HANOI  - HUE  (B/L/D) 
Przyjazd do Hanoi. Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do HUE, dawnej stolicy Wietnamu. Zwiedzanie Cesarskiego Miasta wzorowanego na Zakazanym Mieście w Pekinie: wspaniałe pałace, cytadela, liczne pagody i pawilony. Kompleks został wpisany na Listę UNESCO. Zwiedzanie grobowców cesarzy dynastii Nguyen: Khai Dinh i Tu Duc, w którym nakręcono kilka scen do filmu "Indochiny". Kolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Hue Imperial citadel

DZIEŃ 7: HUE - HOIAN  (B/L/D) 
Śniadanie. Wykwaterowanie. Rejs statkiem po Perfumowej Rzece. Zwiedzanie Pagody Niebiańskiej Pani (Thien Mu) usytuowanej na brzegu rzeki. Jest to najstarsza pagoda w mieście. Przejazd do DANANG, miasta malowniczo położonego nad piękną zatoką. Zwiedzanie: Muzeum Czamów ze wspaniałą kolekcją ceramiki i wyrobów z brązu; Muzeum Pozostałości 
Wojennych, poświęcone walce narodu z Amerykanami. Czas wolny na CHIŃSKIEJ PLAŻY, która w latach 60. i 70. była popularnym miejscem spotkań amerykańskich żołnierzy. Przejazd w MARMUROWE GÓRY, słynące z pięknych grot i pagód. Przejazd do Hoi An, starego portowego miasteczka, wpisanego na Listę UNESCO, które zachwyca piękną architekturą. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: HOIAN - HANOI - WARSAW (B/L/D) 
Śniadanie. Zwiedzanie HOI AN: dom Zgromadzenia Kupców Kantońskich; dom Tan Ky od pokoleń należący do kupieckiej rodziny; kryty japoński most, który w przeszłości oddzielał dzielnicę chińską od japońskiej. Po południu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot do Hanoi. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta i ostatnie zakupy. Kolacja. Transfer na lotnisko i wylot do Hanoi, przelot do Polski.Comments